01.10.2024

Gdańsk pomaga powodzianom: dziesiątki tysięcy zebranych darów

Dary dla poszkodowanych w powodzi po brzegi wypełniły największą salę konferencyjną Grupy ORLEN przy rafinerii w Gdańsku. To efekt wielkiego zaangażowania pracowników lokalnych spółek, którzy odpowiedzieli na apel i dosłownie zasypali ją darami - a także pracy 35 wolontariuszy, którzy pomogli przewieźć i zgromadzić całość w jednym miejscu, a następnie wysłać ją z Gdańska do potrzebujących.

Kilkudziesięciu naszych pracowników ciężko pracowało przy segregacji i transporcie darów, które dostarczono do punktu zbiórki busami, udostępnionymi przez dział Floty i LOTOS Straż.

– Odzew był natychmiastowy, a skala pomocy przekroczyła nasze oczekiwania. Po raz kolejny pokazaliście, że potrafimy działać wspólnie i bardzo skutecznie. Serdecznie dziękuję wszystkim pracownikom Grupy ORLEN z Gdańska, szczególnie naszym strażakom z LOTOS Straż, pracownikom spółek ORLEN Serwis, LOTOS Petrobaltic i LOTOS Kolej za tak dużą hojność. Jak zwykle nie zawiedliście. Z całego serca dziękujemy za Waszą ofiarność i empatię – podkreśla Anna Oczoś, prezes Fundacji ORLEN dla Pomorza.

W Gdańsku udało się zebrać łącznie m.in. 3500 butelek wody, 8000 maseczek ochronnych, 2400 sztuk rękawic, plandeki, opatrunki, bandaże i plastry, a także środki czystości (mydła, gąbki, szczoteczki do zębów, pasty, środki higieny osobistej, środki do dezynfekcji, worki na śmieci, ścierki, szczotki, płyny do mycia naczyń, szyb i podłóg, proszki do prania). Ponadto, 18 kartonów z żywnością (makarony, ryże, kasze, pasztety, konserwy, dżemy) i kilkadziesiąt kilogramów karmy dla zwierząt.

– Chcemy pomagać nie tylko doraźnie, lecz również długoterminowo, w odbudowie zniszczonych powodzią miejscowości. Dlatego uruchomiliśmy dedykowane konto do wpłat, a każda wpłacona przez naszych pracowników złotówka zostanie podwojona przez Fundację. Naszym celem jest nie tylko pomoc w sytuacji kryzysowej, lecz również wsparcie, które pomoże poszkodowanym powrócić do normalnego życia – dodaje Anna Oczoś.

Przypominamy, że wpłaty na rzecz powodzian można kierować na konto Fundacji ORLEN, uruchomione w ramach wspólnej akcji z Fundacją ORLEN dla Pomorza, Fundacją Energa, Fundacją PGNiG i Fundacją ANWIL (w zeznaniu rocznym, można odliczyć darowiznę od podatku).

• nr rachunku: 08 2490 0005 0000 4600 9156 8379
  • tytuł wpłaty: Darowizna dla powodzian