15.07.2024

Wolontariat Pracowniczy w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt „Promyk” w Gdańsku

W słoneczny dzień 10 lipca grupa wolontariuszy Fundacji ORLEN dla Pomorza połączyła siły z pracownikami Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Promyk” w Gdańsku, by wnieść odrobinę radości w życie jego mieszkańców. Pomimo wysokiej temperatury, entuzjazm i zapał do pracy był widoczny na każdym kroku.

Dzień pełen współpracy i zaangażowania

Wolontariusze w pierwszej kolejności przystąpili do malowania podestów treningowych, ławek oraz domku socjalizacyjnego dla psów, który jest kluczowym miejscem do treningów i integracji zwierząt. W tym samym czasie inna część grupy skupiła się na odnawianiu bud dla psów i domków dla kotów. Nowe, świeże kolory stworzyły przyjazne środowisko dla czworonogów, co z pewnością przyczyniło się do poprawy warunków ich mieszkańców.

Nie tylko malowanie było częścią prac. Wolontariusze chwycili za kosiarki i grabie, aby uporządkować tereny zielone w obrębie budynku oraz nożyce do żywopłotów, aby przyciąć je do odpowiedniej wysokości.

Działania socjalizacyjne

Niewątpliwie najprzyjemniejszą częścią wolontariatu była możliwość spędzenia czasu ze szczeniętami. Z uwagi na wyjątkowo wysoką temperaturę i w konsekwencji ryzyko przeciążenia fizycznego zwierząt, nie było możliwości wyprowadzić psów na spacery. W zastępstwie tych aktywności, wolontariusze wykonali działania socjalizacyjne w boksach dla szczeniąt z interwencji. Była to nie tylko okazja do nakarmienia maluchów, ale także do spędzenia z nimi czasu na zabawie.

- Uśmiechy na twarzach wolontariuszy mówiły same za siebie. Wszyscy byli zachwyceni możliwością bliskiego kontaktu z tymi uroczymi stworzeniami - wspomina Gabriela Kowalewska, koordynatorka akcji.

Podsumowanie i podziękowania

Dzień wolontariatu pracowniczego w Schronisku „Promyk” w Gdańsku, był nie tylko dniem ciężkiej pracy, ale również dniem pełnym radości i satysfakcji.

- Cały dzień był przepełniony pozytywną energią i wzajemnym wsparciem. Wolontariusze włożyli całe swoje serca w wykonaną pracę, a ich zaangażowanie i oddanie zostały docenione zarówno przez pracowników schroniska, jak i jego czworonożnych mieszkańców - dodaje Anna Oczoś, Prezeska Fundacji ORLEN dla Pomorza.

Dziękujemy raz jeszcze za Wasze wsparcie i zachęcamy oczywiście wszystkich do odwiedzin w schronisku. Każde zwierzę ma swoją unikalną historię i każdy z nich marzy o tym, aby znaleźć miejsce, gdzie będzie mógł czuć się bezpiecznie.