04.06.2024

Nowa nadzieja dla osób dorosłych z autyzmem

W Gdańsku powstaje nowe wyjątkowe miejsce – Pomorska Farma Życia. Całodobowa placówka działająca na rzecz społeczności osób niepełnosprawnych dotkniętych autyzmem oraz pokrewnymi zaburzeniami rozwojowymi.

Obiekt, który niebawem zostanie oddany do użytku, oferuje przestrzeń do nauki, pracy i rehabilitacji, a także zapewnia poczucie wspólnoty i bezpieczeństwa. To projekt, który dzięki wysiłkowi wielu ludzi, staje się rzeczywistością.


Wspólna praca dla wspólnego dobra

Zanim jednak podopieczni będą mogli w pełni korzystać z uroków tego miejsca, konieczne było przygotowanie terenu i obiektu. W tym celu, 28 maja br. Fundacja ORLEN dla Pomorza zorganizowała wolontariat pracowniczy. Wolontariusze, wyposażeni w narzędzia i pozytywną energię, zaangażowali się w prace porządkowe i ogrodowe na terenie placówki.

W inicjatywie wzięło udział 12 osób, które poświeciły swój czas i energię, by wspólnie zadbać o przyszły dom dla osób z autyzmem. Dzięki ich zaangażowaniu przestrzeń wokół ośrodka stała się przyjazna i estetyczna, co z pewnością wpłynie pozytywnie na samopoczucie przyszłych mieszkańców.


Budowanie społecznej odpowiedzialności

Udział w tym projekcie to nie tylko wsparcie dla potrzebujących, ale także doskonała okazja do integracji i budowanie społecznej odpowiedzialności wśród pracowników. Jak podkreślają uczestnicy wolontariatu, możliwość wspólnej pracy na rzecz tak ważnej inicjatywy, była dla nich inspirującym i budującym doświadczeniem.

- To była wspaniała okazja, by zrobić coś dobrego razem. Wiedząc, że nasz wysiłek pomoże w stworzeniu lepszych warunków dla podopiecznych, czuliśmy się naprawdę zjednoczeni i zmotywowani - mówi Gabriela Kowalewska, koordynatorka akcji.


Przyszłość Pomorskiej Farmy Życia

Otwarcie Pomorskiej Farmy Życia planowane jest w najbliższych dniach. W ośrodku znajdą się m.in. sala terapii ruchowej, sala doświadczania świata, sala warsztatowa oraz przestrzenie rekreacyjne i mieszkalne.

Wszystko to z myślą o zapewnieniu podopiecznym jak najlepszych warunków do życia. Dzięki wsparciu m.in. Fundacji ORLEN dla Pomorza, placówka będzie mogła pełnić swoja misję, wspierając osoby z autyzmem i ich rodziny.